GÜZELBEY AİLESİNDEN 2 OKUL PROTOKOLÜ BİRDEN

ragp13 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından katkıda bulunan bütün hayırseverlere ödüllerinin takdim edileceği “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyasına bugün de Hayırsever Güzelbey Ailesi tarafından iki protokol desteği geldi.
Güzelbey Ailesi’ne Şehitkâmil İlçesi İbrahimli Mahallesine yapılacak 8 derslikli Anaokulu ile Şahinbey İlçesi Beyazlar Mahallesine inşa edilen 15 derslikli Çocuk Üniversitesi’nin isim hakkının verilmesi ile ilgili protokol imza töreni düzenlendi.
ragip2
Törene Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yusuf Erdem Güzelbey, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Metin Kılıçparlar, Hayırsever M. Ragıp Güzelbey ile Hayırsever F. Rezzan Güzelbey katıldı.
Protokol imza töreninde konuşan Vali Davut Gül şunları aktardı:
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yusuf Erdem Güzelbey ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Metin Kılıçparlar protokolün hayırlı olmasını dileklerini dile getirirken, Hayırsever Ragıp Güzelbey ise şöyle konuştu: “Ülkemizin ihtiyacı olan eğitimdeki, ileriye yönelik adım olarak yapılabilecek her şey, benim bir hayalim olarak çocukluktan özlemimdi. Çalışan bayanların sayısı arttığı için anaokulu ihtiyacı var. Diğeri ise Valimizin başlattığı Türkiye’de ilk olan ‘Çocuk Üniversitesi Projesi’ bana çok cazip geldi. Bu niyetle bu adımı attık. İnşallah Ülkem için Gaziantep için hayırlı uğurlu olur.”
Haberin devamı için www.gaziantep.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazdır