Gaziantep Lisesi Geleneksel Baklava Günü

gazianteplise 2Gaziantep lisesi mezun ve mensupları derneği başkanı İnce:
“Ülkemizin köklü liselerinden olan bu lisede yine ülkemiz açısından çok önemli değerler yetişmiştir”
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı ile 1933 yılında kurulan ve 89 yıldır kesintisiz eğitim veren Gaziantep Lisesi’nde düzenlenen Geleneksel Baklava Günü coşkuyla kutlandı.
Gaziantep Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Geleneksel Baklava Günü’ne,

gazianteplise 1Gaziantep Lisesi Baklava Günü’ne katılan mezunlar arasında; İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Kliniği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmettin Sökücü ile Gaziantep Onkoloji Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Özgün de yer almaktaydı.
Halk oyunları ekibinin gösterisi, Nizamettin Safa, Cengiz Mullahamut ve bando takımı konserlerinin ardından mezunlar eski günlerdeki gibi sıraya girerek, saygı duruşunda bulundu, hep bir ağızdan İstiklal Marşı okudu.

gazianteplise 3

 
Mezunlar çalınan temsili ders zilinin ardından sınıflara girdi. Eski günlerini yeniden yaşayan mezunlar, yıllar sonra geldikleri okullarında sevinç ve hüznü bir arada yaşadı.
Okullarının Türkiye’nin tarihi kurumlarından biri olduğunu vurgulayan Gaziantep Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği Başkanı Mehmet Emin İnce, “Lisemiz, ülkemizin değerlerinden birisidir. Bu lisede ülkemiz açısından çok önemli değerler yetişmiştir. Böyle köklü bir liseden mezun olduğum için büyük mutluluk duyuyorum” dedi.
Tören sırasında etkinliğe katkılarından dolayı Ekrem Sakıcı, Ahmet Özkök, Kemal Küçükcan, Güngör Aydoğan ve Hayri Kervan’a Baklava Günü Ödülü takdim edildi.

gazianteplise 4

 

Yazdır