Gaziantepli hemşerimiz Mehmet Büyükekşi TFF başkanı oldu

tffbaskanbuyukeksiGaziantepli hemşerimiz ve Gaziantep Futbol Kulübünün eski başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı'na seçildi.
Mehmet Büyükekşi, başkanlık seçimlerinde 209 oyun 158'ni alırken 51 oy da geçersiz sayıldı.
TFF'de Nihat Özdemir'den boşalan koltuğa TFF Başkanlığını vekaleten Servet Yardımcı üstlenmişti. Ancak şimdi koltukğa Gaziantep FK'nın eski başkanı oturdu
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Yönetim Kurulu asil üyeleri;
Yalçın Orhan, Nüket Küçükel Ezberci, Murat Aksu, Yusuf Günay, İdil Karademirlidağ Suher, Erman Kalkandelen, İbrahim Burkay, Alkın Kalkavan, Ramazan Üçdan, Müslüm Özmen, Hamit Altıntop, Ali Düşmez, Talat Papatya, Volkan Can oldu.

TFF ynetim kurulu

Gaziantep Valisi Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den Büyükekşi'ye ziyaret etti.

TFF ziyaret

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, beraberindeki heyet ile TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

TFF'nin Riva'daki idari merkezinde gerçekleşen ziyarete, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Müslüm Özmen ve Yalçın Orhan, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, Gaziantep Sanayi Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Gaziantep Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birlik Başkanı İsmet Özcan, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep FK Başkanı Cevdet Akınal ve ALG Spor Kulübü Başkanı Ali Gözcü katıldı.
Vali Gül ve beraberindeki heyet, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve TFF Yönetim Kurulu'na başarı dileğinde bulundu.
Ziyaret Başkan Büyükekşi'nin günün anısına konuklarına isimleri yazılı olan A Milli Takım forması, misafir heyetin de Büyükekşi'ye hediye takdimleri ve fotoğraf çekilmesiyle tamamlandı.
 
Mehmet Büyükekşi kimdir?
10 Mayıs 1961 tarihinde Gaziantep'te doğdu. 1984'te Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi. Çeşitli banka ve vakıflarda, Türk Hava Yollarında yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2019-2021 yılları arasında Gaziantep FK başkanlığı yaptı. 30 Mayıs 2022'de Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına aday olduğunu açıkladı. 16 Haziran 2022'de tek aday olarak girdiği başkanlık seçiminde 158 oyla başkan seçildi.
Büyükekşi, evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Yazdır