F. Rezzan- M. Ragıp Güzelbey Çocuk Üniversitesi Düzenlenen Törenle Açıldı

Ragıp Güzelbey okul yaptırmaya devam edecek. Güzelbey ‘’Bundan sonraki okul Ana Okulu olacak’’ dedi (Hüseyin Aldoğan-özel)
rgb1
“ Gaziantep’in Kurtuluşunun 100’üncü Yılında 100 Hayırsever” projesi kapsamında protokolü imzalanan, hayırsever Güzelbey ailesi tarafından Konak Mahallesinde yaptırılan F. Rezzan- M. Ragıp Güzelbey Çocuk Üniversitesi düzenlenen törenle açıldı. Bu okul ilk olarak Türkiye’ de Gaziantep’ te, Dünyanın yüksek teknolojilerine sahip ülkelerin benzer kurumlarının Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) tarafından araştırılarak meydana getirilmiş bir eğitim kurumu olma özelliğini taşıyor.
Açılışa Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Şahinbey Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, hayırsever Güzelbey ve ailesi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
rgb2

rgb9

Özel bir okulun açılışını yaptıklarını söyleyen Gaziantep Valisi Davut Gül konuşmasında şu ifadelere yer verdi.: “ Türkiye’ de ilk olan, Gaziantep’ in hem birikimli hem özel öğrencilerine hizmet verecek bir eğitim kurumunun açılışını yapıyoruz. Bu eğitim kurumunun fikir babası Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı)’ dır. Burada Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’ nın desteği ile çok güzel eğitimler veriliyor. Hayırsever Güzelbey ailesine destekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

rgb3

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin konuşmasında; “Güzelbey ailesi bizim için çok kıymetli. Bu okulu açarak ailenin okul hayalini gerçekleştirmiş olduk. Bilim dünyası çok geniş ve çok önemli. Her akıllı erkeğin arkasında bir kadın olduğunu bildiğimiz için Fatma Rezzan Hanım’ a çok teşekkür ediyorum. Bu okulda eğitim görecek çocuklara çok güveniyoruz. Çocuklar bizim beşeri sermayemiz. Bu okulda Türkiye yüzyılının gençliğini yetiştireceğiz.” sözlerine yer verdi.

Rgb6

rgb4

rgb5

Hayırsever  Ragıp Güzelbey yaptığı konuşmada; “ Yaşım gereği çok şeyler gördüm ve yaşadım. Burası benim hayat serüvenim ve sözlüğüm.” dedi. Fatma Rezzan Güzelbey’ de eşiyle birlikte hayalini gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarını dile getirdi.
Kurdele kesimiyle gerçekleşen açılışın ardından protokol üyeleri ile hayırsever Güzelbey ailesi okulu gezerek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

rgb8

 

Yazdır