Prof. Dr. Bülent AÇMA’ya Kolombiya’da bulunan Uluslararası Externado de Colombia Üniversitesinden davet

4 – 14 Haziran 2024 tarihlerinde tüm Güney Amerika Ülkelerini kapsayan ve Kolombiya Bogota’da düzenlenecek olan “Olası Gelecek: Küresel Anlayışa Doğru Birleşme” başlıklı Lisansüstü Yaz Üniversitesine, İktisat Fakültesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent AÇMA ders vermek, mentorlük yapmak ve proje gruplarına katkı vermek amacıyla konuk profesör olarak davet edilmiştir.

Yaz üniversitesinin ana temasını “Sürdürülebilir kalkınmada küresel bir anlayışı oluşturmak, zorlukları analiz etmek ve olası gelecek senaryolarını ele almak” oluşturmaktadır.

 

Dünyanın saygın ve konularında uzman olan akademisyenlerin davet edildiği yaz üniversitesine, bu yılda Hemşehrimiz İktisat Fakültesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent AÇMA konuk profesör olarak davet edilmiştir.

Sürdürülebilir kalkınma, doğal kaynaklar ve döngüsel ekonomi, ekolojik ayak izi konularında öğrenci ve akademisyenlerden oluşan çalışma gruplarını yönetecek; sunuşlar, örnek olay analizleri ve saha çalışmaları ile yaz üniversitesine katkıda bulunacaktır.

https://www.uexternado.edu.co/uext-summer-university-2024/

https://www.uexternado.edu.co/international/dr-bulent-acma-ph-d/


Yazdır